9 czerwca 2023 Udostępnij

Najpopularniejsze języki tłumaczeń

Rynek tłumaczeń w Polsce rośnie. Znajomość języka polskiego rośnie dzięki lepszemu dostępowi do edukacji i upowszechnieniu możliwości jego nauki. Nie wystarczy jednak przetłumaczyć tekst w sposób rzetelny i dokładny.

Biura tłumaczeń, które tłumaczą teksty wszelkiego rodzaju, są zawsze poszukiwane. Ważne jest, aby pozostawić tę pracę profesjonalistom, którzy mają doświadczenie, aby zapewnić, że treść zostanie wyprodukowana w profesjonalny i rzetelny sposób.

Najczęściej używane języki

Inne języki indoeuropejskie, takie jak niemiecki, francuski, hiszpański czy niderlandzki, są również bardzo popularne. Tłumaczenia na włoski lub portugalski są również powszechne. Wszystkie te języki są dziś używane jako podstawa komunikacji międzynarodowej.

Angielski wciąż dominuje

Około 500 milionów ludzi uważa angielski za swój język ojczysty. Dla 300 milionów jest to zwykły język obcy. Około 1,5 miliarda ludzi mówi lub uczy się tego języka. Nie bez powodu jest więc często nazywany pierwszym uniwersalnym językiem ludzkości.

Tłumaczenia na język angielski są najbardziej popularne ze względu na ich uniwersalność. Dotyczy to zarówno tłumaczeń ustnych, jak i pisemnych. W przypadku tego drugiego język angielski może być również wykorzystywany do tłumaczenia pośredniego. Określa się to mianem relay. Rozwiązanie to jest przydatne, gdy tłumacze nie są w stanie obsłużyć wszystkich wymaganych kombinacji językowych. Angielski jest zatem językiem, którego warto się uczyć.

Michał Brzeziński

Redakcja ecsrem.pl