28 czerwca 2022 Udostępnij

Case Study: Jak nauczyłem się mówić po angielsku w 6 miesięcy

Zdecydowanie widzę postępy. Jeszcze 6 miesięcy temu mogłam powiedzieć tylko "My name is...". Teraz mogę mówić płynnie po angielsku!

Po latach używania tylko technicznego angielskiego w pracy, Andrea zdecydowała, że nadszedł czas, aby zwiększyć swoje umiejętności mówienia po angielsku. Pochodząca z Włoch Andrea uczyła się trochę angielskiego na uniwersytecie 25 lat temu i nadal pamięta niektóre z podstaw. Jednak jej pasją są podróże, a znajomość "tylko podstaw" angielskiego zaczynała ją powstrzymywać przed doświadczaniem innych kultur w pełni. Na szczęście jej firma, AGS, zaoferowała jej możliwość wzięcia lekcji angielskiego z Preply.

Preply to platforma korepetycji online, która oferuje prawdziwe rozmowy z ekspertami. Preply zapewniło Andrei zajęcia 1 na 1 poprzez czat wideo z wybranym przez nią korepetytorem. Dzięki temu mogła poprawić swoje umiejętności konwersacyjne w czasie rzeczywistym. Co najlepsze, Andrea była w stanie drastycznie poprawić swój angielski, jednocześnie trzymając się swojego napiętego harmonogramu.

Oto jak lekcje z korepetytorem Preply pozwoliły Andrei mówić po angielsku w ciągu 6 miesięcy.

Dlaczego zdecydowałeś się na lekcje angielskiego z Preply?

Musiałam nauczyć się angielskiego w celach zawodowych. Niestety, w pracy musiałam posługiwać się tylko technicznym językiem angielskim i nie miałam zbyt wielu okazji, aby ćwiczyć mówienie po angielsku z innymi ludźmi w godzinach pracy. Potrzebuję biegłości w języku angielskim, kiedy podróżuję poza Włochy, aby rozmawiać z ludźmi i rozumieć tych, z którymi wchodzę w interakcje.

Kiedy moja firma zaoferowała mi te zajęcia, byłem naprawdę szczęśliwy. Wcześniej starałam się jak najlepiej mówić po angielsku, ale wciąż czułam, że nie rozumiem zbyt wiele.. Chciałam mieć możliwość rozpoczęcia nauki od nowa.

Jak opisałbyś swoje doświadczenia związane z poszukiwaniem korepetytora?

Uważam, że platforma Preply jest bardzo interesująca; nauczyciele wszyscy mają małą prezentację wideo aby się przedstawić. To naprawdę pomogło mi w podjęciu decyzji pomiędzy jednym a drugim nauczycielem.

Byłem szczęśliwy, że znalazłem bardzo interesującego i profesjonalnego nauczyciela, który specjalnie dostosował się do moich potrzeb. Ogólnie jest on po prostu bardzo dobrym człowiekiem. Podobało mi się, że miałam możliwość wypróbowania 2 lub 3 innych zanim wybrałam jego. Cieszę się, że tak się stało, ponieważ było dla mnie bardzo ważne, aby wybrać nauczyciela angielskiego, który mówi po włosku. Ponieważ mówił po włosku, był w stanie pomóc mi z niektórymi słowami i zwrotami, których w innym przypadku nie byłbym w stanie zrozumieć.

Jak wyglądało Twoje doświadczenie w nauce?

Zazwyczaj uczyłam się po pracy, wieczorami. Ale z powodu blokady spowodowanej koronawirusem, mogłem uczyć się więcej w ciągu dnia.

Mój nauczyciel naprawdę pomógł mi stworzyć nawyk efektywnej nauki. 1-godzinne lekcje dały mi szansę na rozmowę z moim nauczycielem i włączenie kilku nowych technik gramatycznych. To było świetne, ponieważ chciałem zwiększyć mój ogólny poziom mówienia po angielsku.

Jak twoja nowa płynność zmieniła twoje życie?

Zdecydowanie widzę postępy. Jeszcze 6 miesięcy temu potrafiłem powiedzieć tylko "Nazywam się...", a teraz mogę mówić płynnie po angielsku! Pomogło mi to w różnych codziennych sytuacjach. Lubię jeść na mieście i teraz mogę czytać menu i zamawiać dania we wszystkich restauracjach, do których chodzę. I wreszcie mogę rozmawiać po angielsku z innymi ludźmi, kiedy podróżuję!

Czy poleciłbyś Preply innym?

W ciągu ostatnich 2 tygodni poleciłem Preply mojej siostrze i mojemu szwagrowi. Byli zachwyceni, gdy opisałem im ten produkt i powiedziałem, jak bardzo byłem zadowolony z rezultatów, które osiągnąłem. Teraz oni również są bardzo zadowoleni ze swoich doświadczeń z nauką nowego języka za pomocą Preply!

Wzmocnij swój zespół dzięki Preply Enterprise

Oferujemy indywidualne korepetycje online 1 na 1, dzięki którym specjaliści biznesowi mogą pewnie posługiwać się każdym językiem.

  • Dowiedz się więcej
  • 1776 opinii, "Doskonale"

Nie zapomnij zajrzeć do naszego obszernego przewodnika: Jak uczyć się angielskiego

Karolina Bugaj

Redakcja ecsrem.pl