10 maja 2023 Udostępnij

Europejski Dzień Języków

Wielu z nas nie zna lub zapomina o wielu świętach. Jednym z nich jest Europejski Dzień Języków obchodzony 26 września.

Rada Europy, organizacja zrzeszająca 47 narodów europejskich, jako pierwsza stworzyła to święto. Jej głównym celem jest promowanie i ochrona praw człowieka, a także wspieranie współpracy kulturalnej między krajami członkowskimi.

Europejski Dzień Języków to dzień, który ma przypominać ludziom o korzyściach płynących z nauki języków obcych i zachęcać ich do tego. Wydarzenie to jest również okazją do przypomnienia o istnieniu mniejszości etnicznych i języków mniejszości narodowych.

Wszystko to pokazuje, że nauka języków może poprawić komunikację międzynarodową, dać możliwość mieszania się różnych kultur i wzbogacić dziedzictwo kulturowe kontynentu.

W związku z tym dniem organizowane są różne wydarzenia. Są to między innymi kursy językowe, konferencje czy gry, które zachęcają do nauki języków obcych i przyczyniają się do ich szerszej znajomości.

To świetny moment, aby wspomnieć o tym, że profesjonalne tłumaczenia mogą być wykonywane przy dobrej znajomości języków obcych. Niesamowicie popularne pozostają tłumaczenia angielski.

Karolina Bugaj

Redakcja ecsrem.pl