31 października 2017 Udostępnij

Co biuro tłumaczeń może zaoferować swoim klientom?

Praca w branży związanej z tłumaczeniami na pewno będzie emocjonująca, ale wymaga bardzo dużego zaangażowania i szukania rozwiązań dla różnych problemów. Ta branża rozwija się niezwykle dynamicznie. Praca nad projektami wymagać będzie współpracy kilku osób jednocześnie dzięki temu klient będzie otrzymywał tłumaczenia dobre jakościowo.

Tłumaczenie dokumentów dla osób, które znają ten proces od strony klienta jest proste. W praktyce jednak ten proces może być nieco bardziej skomplikowany niż mogłoby się to wydawać.

Elastyczne podejście

Firmy tłumaczeniowe starają się robić wszystko, by usługa była dopasowana do potrzeb klienta, co widać w czasie zamawiania tłumaczenia. Będzie się bowiem brać pod uwagę wiele różnych kwestii: czas na tłumaczenie, rodzaj, trudność, oczekiwania co do jakości, formaty plików, język tekstów czy odbiorcę.

Gdy biuro tłumaczeń będzie znało nasze potrzeby rozpoczyna się tworzenie projektu tłumaczeniowego i angażuje się kolejne osoby. Jeśli ktoś oczekuje tłumaczenia specjalistycznego będzie się angażować wyłącznie osobę, która zna taką właśnie tematykę. Po przetłumaczeniu teksty są sprawdzane przez osobę, która zajmuje się tym tematem zawodowo. Przydatne jest tworzenie dodatkowych materiałów jak glosariusze, dzięki czemu łatwiej z tekstem się zapoznać.

Współpraca z biurem tłumaczeń

Oprogramowanie

W trakcie prowadzenia pracy przy tłumaczeniach konieczna jest także samodyscyplina. Duże biura tłumaczeń, by sprawniej wykonywać pracę i pilnować terminów korzystają ze specjalnego oprogramowania, które sprawi, że będzie można sprawniej wykonywać swoje zadania. Korzysta się z rozwiązań CAT, które pozwalają zachować wysoką jakość tłumaczenia. Aplikacje dla tłumaczów są cały czas poprawiane, by usługi były na wyższym poziomie.

Biura tłumaczeń coraz częściej współpracują z tłumaczami przez internet i dlatego to usprawnienie współpracy staje się jeszcze ważniejsze, szuka się rozwiązań, dzięki którym efekty tłumaczeń mają być doskonalsze. Współpraca prowadzona jest w taki sposób, by ostatecznie dało się osiągnąć komfort dla obu stron. Oprogramowanie to jednak nie wszystko. Jak się okazuje wiele biur obecnie inwestuje w szkolenia dla swoich tłumaczy, stara się szukać dla nich najlepszych rozwiązań.

Biura tłumaczeń starają się działać w taki sposób, by zawsze osiągnąć maksymalną efektywność swojej pracy, by nie było opóźnień w tłumaczeniach. Dlatego klientami zajmują się osoby odpowiednio przygotowane, wprowadza się rozwiązania, które będą dopasowane do oczekiwań klientów, sprawią, że praca będzie komfortowa a tłumaczenia wykonywane sprawnie.

Michał Brzeziński

Redakcja ecsrem.pl