6 czerwca 2022 Udostępnij

Czy opracowałeś osobisty plan inwestycyjny w celu poprawy znajomości języka angielskiego?


Witamy w Preply i gratulujemy wykonania ważnego kroku w kierunku osiągnięcia przyszłych celów ????

Rozwiń swoje umiejętności językowe

Rozwijanie swoich umiejętności językowych, zwłaszcza w języku angielskim, jest jedną z najcenniejszych inwestycji, jakie możesz poczynić w siebie, a zyski są potencjalnie ogromne.

Słowo ostrzeżenia, zanim zaczniesz, ważne jest, abyś upewnił się, iż zmaksymalizujesz swoje czynniki sukcesu, stosując moje proste podejście. Na początek należy zadać sobie pytanie: "Dlaczego chcesz poprawić swoją znajomość języka angielskiego?". Zachęcam Cię, abyś naprawdę poświęcił temu czas, a następnie stworzył sobie pisemny plan.

Plan ten powinien być skonstruowany w następujący sposób:

1. Jaki jest Twój BHAG, jeśli chodzi o język angielski?

Big Hairy Audacious Goal powinien być wyzwaniem, które na początku może wydawać się zniechęcające, ale jednocześnie rozpala Twoją pasję i pragnienie wiedzy. Na przykład, muszę zdać IELTS/TOEFL, aby zapewnić sobie miejsce na uniwersytecie za granicą. Uzbrojony w ten dyplom będę miał pewność, że będę cennym towarem w świecie biznesu międzynarodowego.

2. Upewnij się, że wyznaczyłeś cele SMART:

Konkretne

: Ukierunkowanie na konkretny obszar. Na przykład prezentacja lub nawet angielski biznesowy w zarządzaniu projektami.

Mierzalne

: Zamierzam przejść z poziomu B2 na C1.

Osiągalny

: Określ realistyczne ramy czasowe. Na przykład, większość źródeł zgadza się, że przejście z jednego poziomu, powiedzmy z B1 na B2, wymaga około 200 godzin nauki.

Realistyczne

: Ile godzin tygodniowo możesz poświęcić na realizację swojego celu? Jeśli nie jesteś w stanie wygospodarować co najmniej 5 godzin, to raczej nie uda Ci się osiągnąć sukcesu.

Określonyczas

: Kiedy zamierzasz przystąpić do egzaminu? Zapisz datę i przypnij ją na oknie w łazience, zmień nazwę swojego codziennego budzika tak, by zawierał datę, i ustaw sobie cotygodniowe przypomnienie pocztą elektroniczną. Mamy korepetytorów online w ponad 50 językach.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

  • Znajdź teraz mojego korepetytora online
  • 1456 opinii, "Doskonały"

3. 3. Mianuj swoje przyszłe ja osobistym mentorem na cały czas trwania projektu.

Jest to potężna technika autohipnozy, w której zaczynasz od wyobrażenia sobie osoby, którą staniesz się po osiągnięciu swoich celów. Twoja przyszła jaźń jest wykwalifikowanym komunikatorem, ma odpowiedzialną pracę i wystarczająco przyzwoite dochody, aby cieszyć się wspaniałym stylem życia, w tym wieloma zagranicznymi podróżami. Chodzi o to, że za każdym razem, gdy zaczynasz wątpić w siebie i być może nie nadążasz za swoim planem nauki, zwróć się do swojego przyszłego "ja" i poproś je o radę. Niezmiennie, dosłownie "zamieniając słowo z samym sobą", odzyskasz energię i koncentrację.

Karolina Bugaj

Redakcja ecsrem.pl