23 marca 2022 Udostępnij

7 Najlepsze lekcje hiszpańskiego online dla dzieci

Drugi język to jeden z najcenniejszych prezentów, jaki możesz dać swojemu dziecku. Od dawna wiadomo, że dzieci uczą się języków znacznie łatwiej niż dorośli, wykorzystując te same części mózgu, które kontrolują nieświadome działania. Rozpocznij naukę teraz, gdy ich umysły są jeszcze małymi gąbkami, a skorzystają na lepszym funkcjonowanie mózgu, poziom uwagi i koncentracjia nawet zwiększy się empatii do końca życia.

Każdy drugi język otworzy przed dzieckiem nowe drzwi. Istnieje jednak coraz więcej dowodów na to, że hiszpański jest szczególnie rozważnym wyborem. Jest on uważany za "superjęzyk" - drugi drugi jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie! Jest również jednym z najłatwiejszych do nauczenia się dla rodowitych Anglików do nauki.

Przede wszystkim jednak znajomość języka hiszpańskiego wyróżni Twoje dziecko z tłumu, gdy wejdzie na rynek pracy. Według globalnego raportu PWCgospodarka Meksyku - największego hiszpańskojęzycznego kraju na świecie - do 2050 roku wyprzedzi gospodarkę Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji. Jest to myślenie przyszłościowe, ale kiedy Twoje dziecko znajdzie się w połowie kariery zawodowej, znajomość języka hiszpańskiego może już przynosić zyski!

5 powodów, dla których warto zapisać swoje dzieci na lekcje hiszpańskiego online

1. Są to zajęcia przyjazne pandemii

Tak wiele wspaniałych doświadczeń z dzieciństwa nie jest obecnie bezpiecznych, ale na szczęście nauka języka nie jest jednym z nich! W rzeczywistości nauka drugiego języka jest jedną z niewielu umiejętności interpersonalnych, których można się nauczyć w domu. nauczyć się w domu.

Według BBCpo pierwszych kwarantannach w 2020 roku nastąpił ogromny wzrost liczby osób dorosłych, które zaczęły uczyć się nowych języków. Dla wielu z nas nauka języka była prawdziwym zastrzykiem energii dla zdrowia psychicznego. Dała nam rozwiązanie problemu nudy, poczucie osiągnięć i pozwoliła skupić się na marzeniach o podróżach w nadchodzących lepszych czasach. Wiele starszych dzieci i nastolatków może odnieść takie same korzyści emocjonalne. Jest to jedno z najbardziej satysfakcjonujących i budzących nadzieję zajęć, które może być całkowicie bezpieczne w obliczu pandemii.

2. Są tańsze niż kiedykolwiek

Tradycyjne, stacjonarne lekcje języka mają swoje zalety, ale nie są znane ze swojej wartości. Dla wielu rodziców zapisanie dziecka na drogi kurs jest poważnym ryzykiem finansowym. A jeśli zapłacisz za semestr, a potem dziecko uzna, że go nie lubi? Dla porównania, zajęcia online można znaleźć w każdym przedziale cenowym. Zazwyczaj są one o wiele tańsze niż nauka w trybie offline, ponieważ nie trzeba płacić za ogrzewanie sali lekcyjnej, pokrycie kosztów podróży nauczyciela czy zakup materiałów takich jak podręczniki i przybory piśmiennicze. Na przykład w serwisie Preply godzinna lekcja hiszpańskiego zaczyna się już od 5 dolarów.

Zajęcia online są również o wiele korzystniejsze cenowo, jeśli weźmiemy pod uwagę, że dziecko będzie miało niepodzielną uwagę nauczyciela. Inaczej niż w przypadku nauki w klasie, dziecko nie będzie dzieliło zajęć z innymi uczniami - to ono będzie w centrum uwagi podczas całej lekcji.

Warto również zauważyć, że finansowanie nauki języka hiszpańskiego Twojego dziecka już teraz będzie opłacalne - jeśli nie masz nic przeciwko czekaniu dekady lub dwóch na zwrot pieniędzy! Badania pokazują, że pracownicy dwujęzyczni zarabiają od 5% do 20% więcej na godzinę niż ci, którzy posługują się tylko jednym językiem.

3. Są wygodne

Lekcje online nie mają sobie równych pod względem wygody. Twoje dziecko może brać lekcje hiszpańskiego z korepetytorem online, siedząc na kanapie w piżamie. Nie musisz brać pod uwagę czasu dojazdu i nie musisz wyciągać dziecka z domu po długim dniu w szkole. Logistyka jest uproszczona, więc Ty i Twoje dziecko możecie skupić się wyłącznie na nauce.

4. Są elastyczne

Jeśli wyślesz swoje dziecko do tradycyjnej szkoły językowej, musisz zobowiązać się do przestrzegania harmonogramu kursu, tydzień po tygodniu. Oczywiście, dobrze jest wyrobić w sobie nawyk regularnej nauki, ale życie rodzinne jest chaotyczne i nie ma zbyt dużej elastyczności, gdy życie staje na przeszkodzie. Z drugiej strony, kursy online są zaprojektowane tak, aby były elastyczne!

Na przykład w serwisie Preply możesz zarezerwować zajęcia o dowolnej porze dnia lub nocy, która odpowiada Twojemu dziecku. Mamy korepetytorów w każdej strefie czasowej, więc bez względu na to, czy Twoje dziecko niespodziewanie obudziło się o 6:30 rano (a niech to!), czy też masz ważne spotkanie, na które chciałbyś, aby było zajęte, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie mógł je uczyć. Łatwo jest też odwołać lub przełożyć lekcje. Jeśli tylko powiadomisz o tym korepetytora swojego dziecka na co najmniej cztery godziny przed rozpoczęciem lekcji, nie zapłacisz ani grosza.

5. Są wciągające

Wreszcie czas spędzany na ekranie, za którym można się opowiedzieć! Nie każde dziecko uwielbia szkołę, ale prawie każde uwielbia korzystać z technologii. Kurs hiszpańskiego online to świetny sposób na wykorzystanie czasu spędzanego na ekranie przez Twoje dziecko. Niektóre kursy hiszpańskiego online opierają się na grach - to doskonałe rozwiązanie, jeśli ciągle próbujesz wyrwać iPada z małych rączek!

Inne kursy hiszpańskiego online, takie jak Preply, opierają się na rozmowach wideo z nauczycielem. Wiele małych dzieci uwielbia mieć pełną uwagę osoby dorosłej, więc takie rozwiązanie może być korzystne dla obu stron! Każdy korepetytor Preply jest wyjątkowy, ale wielu z nich specjalizuje się w nauczaniu dzieci, wykorzystując kreatywne ćwiczenia oparte na zabawie, aby zaangażować młodych uczniów, od kukiełek po historyjki i piosenki! Znajdź wspaniałego korepetytora, a Twoje dziecko będzie chciało się zalogować na stronie co tydzień.

7 Najlepsze kursy hiszpańskiego online dla dzieci

Gotowy, aby zacząć? Oto krótkie zestawienie najlepszych opcji, które warto rozważyć.

1. Preply

Jeśli szukasz zajęć z języka hiszpańskiego dostosowanych do potrzeb Twojego dziecka w przystępnej cenie, to Preply jest świetną opcją, którą warto rozważyć. Oczywiście jesteśmy trochę nieobiektywni, ale wysłuchaj nas. Preply oferuje lekcje 1 na 1 z osobistymi nauczycielami języka hiszpańskiego za pośrednictwem bezpiecznej platformy czatu wideo. Lekcje opierają się głównie na mówieniu, co jest wspaniałą zaletą dla dzieci. Jak wszyscy wiemy, młodzi ludzie naprawdę szybko przyswajają nowe języki dzięki mówieniu. Wielu rodziców mówiło nam, jak bardzo byli zaskoczeni, gdy po kilku tygodniach usłyszeli, jak ich dziecko rozmawia w drugim języku.

Jak to działa? Ty i Twoje dziecko bierzecie jednorazową lekcję próbną z wybranym przez siebie nauczycielem, i zobaczycie, jak Wam pójdzie. Zależy nam na tym, aby pomóc Ci znaleźć korepetytora, który będzie pasował do Twojego dziecka - jeśli lekcja nie spełni Twoich oczekiwań, otrzymasz od nas bezpłatną lekcję zastępczą z innym korepetytorem. Kiedy Twoje dziecko znajdzie swojego idealnego nauczyciela języka hiszpańskiego, możesz wykupić pakiet 6, 12 lub 24 godzin lekcyjnych, które możesz zaplanować na dowolny termin - nigdy nie tracą ważności.

Dla rodziców wielką zaletą Preply jest elastyczność. Jeśli Twój mały uczeń nie może się długo skupić, zarezerwuj półgodzinną lekcję! Jeśli nie może wziąć udziału w lekcji, możesz zmienić termin lub odwołać lekcję do czterech godzin przed jej rozpoczęciem, a nie zostaniesz obciążony żadnymi kosztami. Co najlepsze, mamy korepetytorów w każdej strefie czasowej, więc kiedy Twoje dziecko uczy się najlepiej, na pewno znajdzie się ktoś dostępny.

W przeciwieństwie do wielu innych platform nauczania online, korepetytorzy Preply mają swobodę ustalania własnego programu nauczania i przynoszenia własnych materiałów. Oznacza to, że możesz wspólnie z korepetytorem opracować indywidualny plan nauki dostosowany do potrzeb Twojego dziecka. Niektórzy lubią uczyć za pomocą piosenek, inni opowiadają historie za pomocą kukiełek, jeszcze inni wolą pracować z ćwiczeniami online. Każde dziecko jest inne, podobnie jak każdy korepetytor Preply. Zajęcia zaczynają się już od 5 dolarów za godzinę, więc na pewno znajdziesz kogoś, z kim będziesz mógł sobie pozwolić na długoterminową naukę.

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami.

 • Znajdź mojego korepetytora hiszpańskiego online teraz
 • 1456 opinii, "Doskonały"

2. Kids Club Hiszpański

Kids Club Spanish to kurs języka hiszpańskiego oparty na rozmowach wideo, stworzony dla młodszych uczniów. Kurs jest oparty na 25-minutowych lekcjach 1 na 1, prowadzonych przez native speakerów. Nauczyciele są bardzo energiczni, co odpowiada małym uczniom z krótkim czasem skupienia uwagi!

Twoje dziecko pracuje według ustalonego programu nauczania, który zawiera kilka kolorowych postaci, w tym przyjaznego zielonego potwora, małą dziewczynkę i gadającego loda. Kids Club Spanish jest skierowany do dzieci w wieku od 5 do 13 lat, ale wydaje się, że jest nastawiony na młodsze dzieci. Dojrzałe trzynastolatki mogą uznać, że kapryśne historyjki są nieco protekcjonalne.

Jeśli chodzi o usługi korepetycji online, to nie są one ani najdroższe, ani najbardziej opłacalne. Jedna 25-minutowa lekcja kosztuje 20 dolarów, pakiet 5 lekcji - 19 dolarów, a pakiet 10 lekcji - 18 dolarów. Zmiana terminu zajęć jest bezpłatna, ale trzeba ją zgłosić z 24-godzinnym wyprzedzeniem. Większość nauczycieli ma siedzibę w obu Amerykach, co jest bardzo przydatne dla rodzin mieszkających w USA.

Jeśli chodzi o "szkoły językowe online", to wydaje się, że jest to raczej mała strona, z setkami niż tysiącami użytkowników - ale to nie jest zła rzecz! Jeśli nie zwracasz uwagi na staroświecką stronę internetową, Kids Club Spanish jest wesołym, opartym na mówieniu kursem, który może odpowiadać Twojemu dziecku.

3. LAE Kids

Wolisz zajęcia zatwierdzone przez prestiżową instytucję? Jeśli tak, LAE Kids może być tym, czego szukasz. Wszystkie kursy są akredytowane przez Instituto Cervantes, organizację rządową zajmującą się promocją i nauczaniem języka hiszpańskiego.

LAE Kids to przede wszystkim tradycyjna szkoła językowa w Madrycie, ale era pandemii sprawiła, że prawie wszystkie kursy odbywają się online. Lekcje odbywają się w Zoomie i mogą być prowadzone jeden na jednego lub wspólnie z rodzeństwem. Podobnie jak w przypadku wielu kursów językowych online dla dzieci, nacisk kładziony jest na zabawę, a nie na ćwiczenia gramatyczne. Twoje dziecko będzie pisało i rysowało na cyfrowej tablicy, oglądało filmy i słuchało muzyki.

Lekcje mogą trwać 25 lub 50 minut, w zależności od wieku dziecka i jego poziomu znajomości języka. Według LAE Kids krótsze lekcje są odpowiednie dla początkujących i dzieci poniżej 8 roku życia, natomiast dzieci powyżej 9 roku życia lepiej radzą sobie z dłuższymi.

Aby dołączyć do LAE kids, należy wykupić pakiet lekcji, który kosztuje:

 • 290,00 EUR za 10 lekcji 50-minutowych lub 20 lekcji 25-minutowych
 • 150,00 euro za 5 lekcji 50-minutowych lub 10 lekcji 25-minutowych

Nie da się ukryć, że LAE Kids należy do droższych kursów języka hiszpańskiego. Jednak dla niektórych rodziców szkoła językowa online o ugruntowanej reputacji poza siecią wydaje się warta swojej ceny!

4. My Lingo Kids

My Lingo Kids oferuje zajęcia językowe online 1 na 1 przez Skype dla dzieci w wieku od 3 do 17 lat. Pakiety są podzielone na trzy przedziały wiekowe. "Kiddos" dla dzieci w wieku 3-8 lat, "Youngsters" dla dzieci w wieku 9-12 lat i "Teenagers" dla dzieci w wieku 13-17 lat. Niezależnie od tego, do którego przedziału należy Twoje dziecko, będzie ono realizowało program nauczania zgodny z poziomami CEFRDzięki regularnym testom sprawdzającym ich postępy. Jako rodzic możesz monitorować lekcje, zadania domowe i ogólne postępy dziecka poprzez swój Profil Rodzica.

Aby wykupić subskrypcję, rodzice muszą kupić pakiet lekcji. Dla dzieci powyżej 10 roku życia zalecane są lekcje 60-minutowe, a dla młodszych dzieci - 30-minutowe. Na poziomie B1 ceny wynoszą:

 • 10 Lekcji: 250 euro za 60-minutowe lekcje, 150 euro za 30-minutowe lekcje
 • 15 lekcji: 345€ za 60-minutowe lekcje, 210€ za 30-minutowe lekcje
 • 20 lekcji: 420€ za 60-minutowe lekcje, 260€ za 30-minutowe lekcje

Jedną z rzeczy, która odróżnia My Lingo Kids od wielu innych kursów jest to, że oferuje on programy dla starszych dzieci i nastolatków. Jeśli kupujesz lekcje dla dziecka w wieku 15-17 lat, to prawdopodobnie dlatego, że ma ono zacząć myśleć o kwalifikacjach i życiorysie. Mając to na uwadze, My Lingo Kids oferuje pomoc w nauce do egzaminów na zamówienie. Warto jednak zauważyć, że jeśli Twoje dziecko jest na tyle dojrzałe, aby dążyć do osiągnięcia długoterminowych celów zawodowych, może być gotowe do uczestnictwa w zajęciach z języka hiszpańskiego skoncentrowanych na egzaminach na platformie dla wszystkich grup wiekowych, takiej jak Preply, która jest bardziej przystępna cenowo niż platforma przeznaczona dla dzieci.

Lingo Kids kładzie duży nacisk na wymierne postępy. Dla niektórych rodziców może to być uspokajające: sposób na sprawdzenie, czy dziecko na pewno otrzymuje dar w postaci nowego języka. Inni mogą się obawiać, że całe to gadanie o poziomach CEFR i certyfikatach wywoła niepotrzebną presję u ich małego ucznia. Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz i od osobowości Twojego dziecka!

5. 121 Hiszpański

121 Spanish oferuje zajęcia z języka hiszpańskiego w trybie 1 na 1 przez Zoom dla dzieci od 5 roku życia. Podobnie jak w przypadku wielu innych kursów online, rodzice wybierają lekcje trwające 25 lub 50 minut, w zależności od wieku i umiejętności koncentracji dziecka. Pierwsza lekcja jest bezpłatna, ale po jej zakończeniu należy się liczyć z opłatą:

 • 5 lekcji po 50 minut: 79,05 USD
 • 10 lekcji 50-minutowych: 149,80 USD
 • 20 x 50 minut zajęć: 283,00
 • 40 x 50 minut: 532,80 USD

W przeciwieństwie do większości innych kursów hiszpańskiego online, do 121 Hiszpański dołączona jest aplikacja partnerska, zwana Ouino Hiszpański, z dodatkowymi ćwiczeniami i grami do nauki w domu. Warto również zauważyć, że większość korepetytorów online uczy hiszpańskiego w Ameryce Łacińskiej i uczy w amerykańskiej strefie czasowej. Dodatkową zaletą jest to, że jeśli masz więcej niż jedno dziecko, mogą one dzielić lekcje bez dodatkowych kosztów.

Strona jest trochę skomplikowana, co może nie wzbudzać zaufania rodziców, ale 121 Spanish to niedroga opcja z dobrymi opiniami.

6. Let's Speak Spanish

Let's Speak Spanish oferuje kursy hiszpańskiego online dla dorosłych i dzieci w wieku od 6 lat wzwyż. Twoje dziecko będzie pracowało według ustalonego programu nauczania z regularnym korepetytorem. W przeciwieństwie do większości opcji dostępnych w tym zestawieniu, możesz wybrać korepetytora, z którym będzie pracować Twoje dziecko. Każdy korepetytor ma szczegółowy profil, zawierający informacje o jego kwalifikacjach i osobowości. Jednak informacje o ich dostępności można zobaczyć dopiero po zapisaniu się do programu.

Ceny za lekcje indywidualne wynoszą:

 • 20$ za 30-minutową lekcję 1 na 1 (zalecana dla dzieci w wieku 6-11 lat)
 • $30 za 45-minutową lekcję 1 na 1 (zalecana dla dzieci w wieku 12-17 lat)
 • 57 USD za 90-minutową lekcję 1 na 1 (zalecana dla dzieci w wieku 12-17 lat)

Cena jest dość wysoka, ale jeśli zarezerwujesz pięć lekcji, otrzymasz kupon na jedną darmową.

Wyjątkową cechą Let's Speak Spanish jest możliwość zajęć grupowych. Jeśli razem z innymi rodzicami chcesz zorganizować tygodniowy klub hiszpański dla maksymalnie pięciorga dzieci, ta strona może Ci w tym pomóc. Będzie to wyglądało tak samo jak zajęcia pozaszkolne, z tą różnicą, że "salą lekcyjną" będzie jeden z Waszych pokoi, a nauczyciel będzie uczestniczył w zajęciach za pośrednictwem łącza wideo.

7. Berlitz

Kursy językowe online są tak nowym zjawiskiem, że rzadko można znaleźć w tej branży uznane marki. Berlitz jest jednym z wyjątków! Berlitz Corporation to szkoła językowa założona w New Jersey w USA w 1878 roku. W 2020 roku szkoła ta i jej tak zwana "metoda Bertliz" została przeniesiona do Internetu. Metoda ta koncentruje się na zanurzeniu w języku i odgrywaniu codziennych sytuacji. Lekcje Twojego dziecka będą prowadzone wyłącznie w języku hiszpańskim, niezależnie od jego poziomu językowego!

Informacje o cenach i logistyce są dostępne na życzenie, ale referencje klientów wyglądają obiecująco.

Wnioski

Dzięki rozwojowi nauki online, możliwe jest zapewnienie dziecku wysokiej jakości nauki języka hiszpańskiego bez wychodzenia z domu. Ale który kurs online jest najlepszy?

Prawda jest taka, że "najlepszy" kurs będzie zależał od potrzeb Twojego dziecka i tego, czego Ty oczekujesz od tego doświadczenia. Szukasz zajęć, w których rodzeństwo mogłoby uczestniczyć wspólnie? Krótkiego, opartego na zabawie kursu dla młodszego dziecka? Dłuższych lekcji, które pomogą nastolatkowi w zdaniu pierwszych ważnych egzaminów? Wszystkie te opcje są dostępne.

Jednak tylko nieliczne z przebadanych przez nas kursów skupiają się na doborze odpowiedniego korepetytora. Nawet najlepszy kurs na świecie może okazać się okropny, jeśli nie pokochasz nauczyciela, więc jeśli wierzysz w siłę silnej relacji między uczniem a nauczycielem, sprawdź ofertę Preply. Korepetytorzy hiszpańskiego dla dzieci. Z pewnością znajdziesz nauczyciela, którego Twoje dziecko po prostu uwielbia.

Michał Brzeziński

Redakcja ecsrem.pl