21 maja 2022 Udostępnij

12 anglojęzycznych terminów politycznych

Polityka to skomplikowany temat, ale często poruszany. Dlatego warto poznać kilka słów związanych z polityką, aby czuć się pewniej, mówiąc po angielsku.

Zwrócę Twoją uwagę na 12 angielskich terminów, które są używane w świecie polityki. Każdy, kto uczy się języka angielskiego, powinien znać te słowa.

 1. Głosowanie "absentee voting - Głosowanie drogą pocztową. Metoda głosowania dla osób, które nie mogą dotrzeć do lokalu wyborczego.
 2. Karta do głosowania - Lista kandydatów i propozycji, spośród których obywatele mogą wybierać.
 3. Kampania - Seria wydarzeń prowadzących do wyborów. Kampania prezydencka obejmuje prezentację idei obywatelom, spotkania z nimi oraz prowadzenie debat z przeciwnikami.
 4. Składka - Coś wartościowego, co jest przekazywane na rzecz kampanii politycznej. Zazwyczaj są to pieniądze, ale może to być również sprzęt biurowy lub platforma reklamowa.
 5. Konserwatywny - A Osoba, która broni tradycji i sprzeciwia się istotnym zmianom w prawodawstwie i strukturach społecznych.
 6. Debata - Dyskusja lub spór na temat zagadnień.
 7. Gospodarka - System produkcji i konsumpcji lub użytkowania dóbr i usług w danym kraju, a także zarządzania zasobami. Z reguły gospodarka rozwija się, gdy ludzie produkują i kupują więcej dóbr niż w poprzednim roku. Pojawia się więcej miejsc pracy, a przed nami pomyślne czasy. Gospodarka kurczy się, jeśli produkcja i konsumpcja spadają. Trudniej jest znaleźć pracę.
 8. Rząd - System kontroli i zarządzania funkcjami publicznymi. W Stanach Zjednoczonych wyborcy wybierają ludzi, którzy zasiadają w rządzie, głosując w wyborach. Istnieją trzy główne szczeble rządu - federalny, stanowy i lokalny. Każdy z nich ma inne obowiązki, od ochrony na poziomie federalnym po wywóz śmieci na poziomie lokalnym.
 9. Niezależni - Wyborcy którzy nie są zarejestrowani jako członkowie partii politycznej.
 10. Sondaż - Badanie opinii publicznej.
 11. Ticket - Lista kandydatów, nominowanych przez partię, na stanowiska, na które ludzie głosują w okresie wyborczym.
 12. Stopa bezrobocia - Odsetek pracowników, którzy nie mogą znaleźć pracy.

Nauka nowych słów w języku angielskim jest łatwa i korzystna. Poszerzając swoje słownictwo w języku angielskim, automatycznie poprawisz swoją znajomość tego języka, a także będziesz mówić bardziej poprawnie i z większym zasobem słów.

Życzę Ci powodzenia!

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

 • Znajdź mojego korepetytora online teraz
 • 1456 opinii, "Doskonały"

Natalia Glińska

Redakcja ecsrem.pl